Rada SWAP w Bridgeport, CT, 22 października 2016 r. 

W sobotę, 22 października 2016 r. w hotelu Holiday Inn w Bridgeport, CT miała miejsce doroczna Rada Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, która jest najwyższą władzą w organizacji w okresie między Walnymi Zjazdami. Równolegle swoją Radę miał też Korpus Pomocniczy Pań. W obu Radach oprócz miejscowego Okręgu IV SWAP i KPP udział wzięli weterani i korpusianki przybyli m.in. z Chicago, Detroit, Toronto, Buffalo, Bostonu, Nowego Jorku i Filadelfii. 

Po zakończeniu obrad, tego samego dnia wieczorem miał miejsce XXVI Bal Błękitny, który swoją obecnością zaszczyciło wielu honorowych gości m.in. Alicja Tunk (wicekonsul, zastępca Kierownika Placówki Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku), płk Jacek Stochel (Starszy Doradca Wojskowy w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Narodach Zjednoczonych w Nowym Jorku), Janusz Kocur (prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej na stan Connecticut). 

Na balu pojawiła się też w błękitnych mundurach grupa Sokołów z Rochester, NY dla przypomnienia, że w przyszłym roku przypada 100-lecie powstania Armii Błękitnej we Francji, w której służyło ponad 20 tysięcy ochotników ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. 

XXVI Bal Błękitny SWAP i KPP swoimi występami uświetnił Zespół Taneczny Orlęta. 

Fot. Zygmunt Bielski
 

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY UZYSKAĆ POWIĘKSZENIE


.

.

.

.


.

.

..

.

.

.

.

.

.

.

..

..

..

..

..

 

Powrót do archiwum wydarzeń

... email:
info@pava-swap.org
Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce
All Rights Reserved