Spotkanie autorskie z dr Aleksandrą Ziółkowską-Boehm (23 lutego 2013) 

W sobotnie popołudnie, 23 lutego 2013 r. w Domu Weterana Polskiego na Manhattanie (NYC) miało miejsce spotkanie autorskie ze znaną polską pisarką dr Aleksandrą Ziółkowską-Boehm, laureatką wielu literackich nagród, m.in. Nagrody Literackiej Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie (Londyn 2007).  

Temat spotkania "Od Wańkowicza - po Kresy i Syberię" przyciągnął nie tylko miłośników twórczości Melchiora Wańkowicza, ale i wiernych czytelników Pani Aleksandry. Przyszli też dawni mieszkańcy Kresów Wschodnich oraz byli zesłańcy syberyjscy. Wśród nich wyróżniała się sędziwa postać Eugeniusza Witta b. adiutanta generalnego SWAP, którego interesujące wypowiedzi podczas dyskusji z wielka uwagą słuchali wszyscy uczestnicy spotkania. 

Niestety, trudne warunki pogodowe (zamieć śnieżna) spowodowały, że wiele osób musiało zrezygnować z przyjazdu do Nowego Jorku. Ci, którzy dotarli na spotkanie, mieli jednak dzięki temu okazję na dłuższą rozmowę z pisarką oraz uzyskanie autorskiego wpisu do jej książek, których kilka tytułów było do nabycia. Szczególnym powodzeniem cieszyła się książka pt. Dwór w Kraśnicy i hubalowy Demon. Spotkanie prowadził dr Teofil Lachowicz.
 

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY UZYSKAĆ POWIĘKSZENIE


.

.

.

.

.

..
.
.
Powrót do archiwum wydarzeń

... email:
info@pava-swap.org
Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce
All Rights Reserved